Get Adobe Flash player

Седмица на Ученическото самоуправление

Седмицата на Ученическото самоуправление се проведе от 19 до 23 март. В нея бяха включени различни инициативи.

На 20 март в учебния ресторант на ПГ "Ген. Владимир Заимов" се проведе кулинарно състезание по сладкарство на тема "Пролетно изкушение".

Жури в състав Иванка Личева, Мария Стоянова, Виолета Гърдева определи класирането: първо място - Веселинка Константинова и Зорница от 8д клас, второ място - Стойка Иванова и Петя от 10в клас, трето място - Мариета Андреева и Мартина от 8в клас.

На 22 март се проведе Денят на ученическото самоуправление. В него като учители и административен персонал участваха учениците:

Жени: Победител е Христина Цонева учител

Турнир по волейбол. На 1. място се класира сборен отбор "Матев"; на 2. място се класира Хг клас, а на 3. място се класира  Vг клас.

Състезание по стрелба с лък и арбалет, организиран от група по интереси "Приятели на армията". В отборната надпревара участваха шест отбора. Класирането е следното:

1. място - Мартин Малаков, Венелин Кожухаров, Атанас Кеков

2. място - Окшан Фетваджъ, Васил Василев, Велислав Димитров

3. място - Хриситиян Христов, Павел Нешев, Неждет Юсеин

В състезанието за най-точен стрелец (индивидуално):

1. място - Марина Томанова - IX Д

2. място - Атанас Кеков - ХII Б

През уикенда преди това се проведе турнир от Областните ученически игри по волейбол, където отбора на ПГ "Ген. Владимир Заимов" стана първенец в групата  11-12 клас.

На 23 март се проведе формата "Танцувай с мен". Участваха осем отбора, които се състезаваха в три тура: български фолклорен танц, танц по българска естрадна песен от края на ХХ в. и волна програма.

Журито беше в състав: Ралица Драганова от 8д клас, Донка Минчева от Център за обществена подкрепа Сопот, Благовеста Калчева преподавател по хореография в Академията за музикално и танцово изкуство Пловдив и Катя Адърска-Даскова, Директор на ПГ “Ген. Заимов”. Задачата на журито беше да оцени участниците за сложност на хореографията, артистичност, оригиналност и костюми.

Победители с равен брой точки станаха два отбора - отбор 5 с ръководител Веселина Константинова и отбор 8 с ръководител Тина Шаралиева.